Homilia Papieża Franciszka podczas Mszy św. inauguracyjnej

To, czym na początku pontyfikatu papież zaskakuje najbardziej, to łatwość, z jaką się wypowiada, oraz szczerość i bezpośredniość. Polecamy obejrzenie wystąpienia papieskiego podczas spotkania z dziennikarzami. Papież dziękuje dziennikarzom za ich pracę, tłumaczy naturę Kościoła, podkreśla, że Jego fundamentem jest Chrystus, opowiada też, dlaczego zdecydował się na wybór imienia Franciszek.

W środę 13 marca, w piątym głosowaniu tegorocznego konklawe kardynałowie wybrali 266 papieża. Został nim pochodzący z Argentyny kard. Jorge Bergoglio, który przybrał imię Franciszka I.

Papież Franciszek urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires. Do dziś pełnił posługę arcybiskupa Buenos Aires i Prymasa Argentyny. Jest to pierwszy papież z kontynentu amerykańskiego i pierwszy spoza Europy od VIII wieku.

Wspierajmy w modlitwie naszego Ojca Świętego Franciszka!

środa,
12 grudnia 2018